Investiční byt 2+1, tř. Budovatelů


 

Nabízím byt o velikosti 2+1 v 2. NP zrevitalizovaného bytového domu v centru města Most.

Byt o výměře cca 51 m² je po rekonstrukci, aktuálně pronajatý s hrubým výnosem 6% p.a.

 

 

Město Most patří v poslední dekádě k vyhledávaným lokalitám investorů do nemovitostí. Vlastnická struktura se v Mostě v posledních letech výrazně proměnila a to dokonce takovým způsobem, že se obrátila aktuální nabídka bytů, kdy nabídka nemovitostí na pronájem je cca dvojnásobná než na prodej. Skoro na každém školení do nemovitostí zazní Mostecko jako zajímavá investiční alternativa, i když s větším rizikem, které spočívá v nalezení kvalitního a dlouhodobého nájemníka bytu.

A to mohu potvrdit. Jednotlivé lokality se mění dynamickým způsobem a pokud se na místním trhu dobře neorientujete, snadno můžete šlápnout vedle. Na mosteckém trhu se stále pohybuje řada pochybných obchodníků s chudobou, kteří se aktuálně zbavují většinou těch nejhorších částí nemovitostního portfolia. Tyto "investiční" celky kupují noví investoři na základě čísel, které vypadají na papíře dobře, ale udžet je dlouhodobě je téměř nemožné, navíc bez větší perspektivy růstu ceny nemovitosti.

 

Osobní  vlastnicví

Jste zapsaní na katastru nemovitostí jako majitel bytu.

 

Pronajímáte na nájemní smlouvu, na kterou lze čerpat vyšší spektrum dávek.

 

Můžete si s bytem dělat co chcete, což je zároveň velká výhoda i nevýhoda, bohužel neovliníte, koho si do bytu nastěhuje váš soused a dobrý vchod se rázem může stát špatným změnou jednoho, dvou či tří obyvatelů domu.

Družstevní vlastnictví

Pronajímáte na podnájemní smlouvu, tzn. nájemník platí většinou z vydělaných peněz z práce.

 

Kvalitní představenstvo družstva má zájem na struktuře obyvatel "svého" bytového domu a dokáže řešit družstevníky/podnájemníky, kteří se chovají špatně .

 

 

 

Stejně jako jinde, i v Mostě platí, že pravidlo číslo jedna při investici do bytu je: LOKALITA, LOKALITA, LOKALITA.

Na Mostecku aktuálně zuří boj o kvalitního nájemníka. Dříve majitelé nabízeli byty k pronájmu v původním stavu za tržní nájem, do kterých se nevyplatilo investovat další prostředky. I tyto byty se stále pronajímají, nicméně čelí významnému riziku, že příjem z nájmu bude nestabilní, protože dobrý nájemník si časem najde lepší byt za stejné / podobné peníze.

Naopak se zvýšila poptávka po pěkných bytech. Resp. byt po opravdovu kvalitní rekonstrukci v dobré lokalitě pronajmete dlouhodobě, stabilnímu nájemníkovi a o to by mělo jít v investici do nemovitosti především: win win varianta pro obě strany, jak pro majitele nemovitosti, tak nájemníka. Čerpám ze zkušeností z projektu bytového domu 354.

 


 

Uvedený byt se nachází na ul. tř. Budovatelů, která má šílenou pověst. Začátek třídy Budovatelů opravdu patří mezi nejhorší lokality v Mostě a majitelé bytů i nájemníci se tam mění velmi rychle. Tak rychle, že pomalu i člověk znalý prostředí brzy ztratí přehled, kdo kde bydlí. Nabídky si můžete ověřit na srealitách.

Tř. Budovatelů je ale opravdu dlouhá ulice. Protíná spolu s tramvajovým pásem celý Most a mnou nabízený byt se nachází v samém centru města. kousek od obchodního centra Central Most, naproti jinému centru zvaném Rozkvět.

Proč byt koupit?

  1. Byt patří pod jedno z nejlépe hospodařících družstev v Mostě s kvalitní správou
  2. Centrum města s veškerou občanskou vybaveností 
  3. Kombinace pěkný byt po rekonstrukci a dobrá lokalita = stabilní výnos z nájmu

 

Reference ⇒  

 

Virtuální prohlídka

 

Cena: 1.399.000,- Kč